Alexandra Staňková

Můj SEO rok 2023

aneb jak rozjet podnikání z 0 na 100%

SEO rok 2023

Původně jsem chtěla sepsat svůj rok 2023 detailně měsíc po měsíci, ale za ten rok se toho stalo fakt hrozně moc. Takže to vezmu jenom bodech. A co si z celého mého roku 2023 vzít? To se dozvíte na úplném konci.

Leden – plánování a prodej workshopu Jak se připravit na SEO, hledání nového bydlení, protože na konci roku 2022 jsem dala výpověď z nájmu, kde se každý rok zvyšoval nájem. Řešení problémů se stavebním povolením.

Únor – hledání a nalezení nové školy pro děti, ze dne na den skončila učitelka na domškoláctví mých dětí. Bitva o děti na sociálce. Spuštění prvního testovacího běhu online kurzu SEO Seznamka pro 5 odvážných.

Březen – bitva o děti vybojována, nová škola nalezena. Hledání nového bydlení a stěhování. Takhle v bodech se to zdá jako brnkačka, ale pobalit věci z původně 200metrového baráku narvané do 83metrového bytu, dvou sklepů a kotelny, není žádná sranda. Navíc když nový byt je 49metrů plus jeden sklep 🙂

Duben – stavba dřevěného baráčku na pozemku, kam se narvou všechny věci ze stěhování a moje pracovna. Propagace a prodej druhého ostrého běhu Online kurzu SEO seznamka.

Květen – spuštění Online kurzu SEO Seznamka kam naskočilo neuvěřitelných 25 účastníků a byla to fakt jízda. Řešení dalšího nesouhlasu se stavebním povolením. A první problémy v nové škole. Přece jenom přechod z formativního hodnocení a projektové výuky na známky a nutnost sedět 45 minut v klidu není pro děti úplně nejjednodušší. Ale zvládly to perfektně.

Červen – umřel mi táta, běží SEO Seznamka, proběhl i workshop Jak nastavit Google Analytics, příprava na spuštění prázdninové skupiny Jak získat zpětné odkazy pro online podnikatelky. Příprava na školy v přírodě, tábory, dovolenou. řešení pohřbu a vše co s tím souvisí.

Červenec – běží skupina Jak získat zpětné odkazy, SEO Seznamka má prázdninovou pauzu. Pořídila a nechala jsem naplnit bazén. Dovolená v Paříži, byla fakt skvělá. Děti na střídačku na táborech, takže přivážení, dovážení, balení, vybalování atd. Zateplení baráčku, abych se v něm neupekla.

Srpen – běží skupina, Jak získat zpětné odkazy. Otestovala jsem předprodej lednové SEO Seznamky. Začala jsem bubnovat J SummerCamp skvělé setkání podnikatelů, moje druhá dovolená.

Září – dostala jsem nové brýle a stavební povolení na studnu. A snažila se dostat z hydrogeologa hydrogeologický posudek. Až jsem si našla nového. Poprázdninové pokračování SEO Seznamky. Spuštění redesignového webu.

Říjen – vyvrtaná studna, pozemek připojený k elektřině, a mám i projekt na DČOV. Narozeninový předprodej lednové SEO Seznamky. Stále rostoucí počet objednávek na SEO balíček, SEO audit a posutu dalšího. Workshop Jak používat Google Analytics a prodej individuálního nastavení GA a GSC

Listopad – v tomhle měsíci jsme odpadla vyčerpáním, dohnalo mě zběsilé tempo předchozích měsíců. Takže jenom pozvolna nastavuji GA a GSC, přišlo 23 objednávek. Dodělávám resty a udržuju se při životě. Byla jsem na brandovém focení a ty fotky jsou fakt úplně boží (můžete je vidět všude :-)).  A také jsem v největším sněhovém nadělení jela na úžasné Hvězdné setkání podnikatelek do Brna.

Prosinec – spuštění kampaně na lednovou SEO Seznamku, plánování minikurzu, do nastavování GA a GSC. A 22.12 jsem se dozvěděla, že máme konečně všechna dílčí povolení proto, abychom mohli dát projekt na dům na stavební úřad. HURÁÁÁÁ

Uff to byla moje jízda rokem 2023. Nikdy bych nevěřila kolik toho lze zažít za jeden rok a moc si přeju, aby byl rok 2024 klidnější 🙂

A co si z mého roku 2023 vzít jako poučení nebo jak to nazvat.

Neposrat se z toho:

  • Každý problém má řešení
  • Všechno dobře dopadne, a pokud to dobře nedopadlo, tak ještě není konec.

Závěrem pár čísel:

2 děti, 2 psi, 1 kocour

1 práce, 1 podnikání

2 pozemky, 0 domů

A v podnikání v roce 2023 z 0 na:

Počet uspořádaných workshopů: 4

Počet spořádaných kurzů: 2

Počet klientek na SEO balíček: 25

Počet individuálních konzultací: 58

Počet klientek celkem: 167

 

Děkuju, že jste. 

S.