Alexandra Staňková

SEO příběhy podnikatelek

Maruška, masérka

Největší výzvou podnikatelek je, kde neustále shánět nové klienty. Své o tom ví i Maruška. Maruška začala svou dráhu podnikatelky jako masérka ve studiu. Takže si nemusela dělat starosti a hledat svoje klienty.  

Po mateřské už nebylo možné vrátit se do studia, protože bych nestíhala vyzvedávat dceru ze školky. Takže se ze mě podnikatelka na volné noze a najednou bylo mojí největší starostí kde sehnat klienty. Zkusila jsem Facebook, stránka s příspěvky mi přivedla nějaké klienty, ale nebylo to ono. Musela jsem každý den něco sdílet nebo si platit reklamu a na to nebyl čas.

Z posledních sil a peněz jsem si udělala webové stránky – huráá konečně si mě zákazníci sami najdou.

Jenže ono se nic nestalo, noví zákazníci nepřicházeli. Můj nový, krásný a pracně vytvořený web nikdo nehledá. A já nevím proč, už jsem z toho zoufalá a nevím co mám dělat. Moc bych si přála, aby můj web zákazníci našli a přišli ke mě na  masáže.

Vidíš se v příběhu Marušky? Taky máš web, který nikdo nevidí a je pro tebe zbytečný? Tak přijď na workshop – Jak se připravit na SEO a zjistíš jak web „opravit“ díky SEO, tak aby ti přiváděl nové zákazníky.

Alžběta, copywritterka

I když má podnikatelka profesionální web a texty není to záruka velkých prodejů.

Píšu už od vysoké a miluju to. Psaní mě živí a podnikám na volné noze, mám dva velké klienty, pro které píšu texty na zakázku. 

Jenže můj den není nafukovací. Víc článků za den už nenapíšu, ale teď potřebuju víc peněz, protože s přítelem šetříme na vlastní byt. Takže jsem se rozhodla, že budu učit psát ostatní podnikatelky. Vytvořila jsem online kurz, který se krásně prodával v kampani.

Jenže nemám čas dělat stále kampaně a potřebuji, aby se kurz prodával „sám“. Webové stránky mám udělané od profíka, texty jsem si psala sama – vždyť přece umím psát. Ale ten můj kurz nikdo nehledá a nikdo ho „sám“ nekupuje.

Kde jsem udělala udělala chybu? Proč můj web nikdo nemůže najít a kurz nikdo nekupuje?

Řešíš podobný problém jako Alžběta? Máš profesionální web, ale nikdo ho nemůže najít a tvoje kurzy se neprodávají. Tak přijď na workshop – Jak se připravit na SEO a dozvíš se, kde je na webu chyba a co s ní udělat. A navíc zjistíš co mají obsahovat SEO friendly texty a můžeš tím obohatit svoje kurzy.

Eva, šperkařka

Vyrábím cínované šperky s kameny. Je to můj koníček a chtěla bych se výrobou i živit, ale zatím prodávám jenom na trzích a přála bych si prodávat online, i když nejsou trhy. 

E-shop, který jsem si naklikala totiž nefunguje. Nejsem technický typ a nerozumím tomu, klikala jsem to podle návodu a asi je někde chyba. Nemám na to čas, nervy a nebaví mě to, chtěla bych raději tvořit krásné šperky.

Potřebovala bych poradit a zjistit, kde mám s e-shopem problém. Když zadám do Googlu název mého šperku, ve výsledcích ho vidím, ale nevím jak to udělat, aby ho hledali i zákazníci. 

Jsi na tom jako Eva? Chtěla bys prodávat výrobky online, ale e-shop nikdo nehledá? Tak přijď na workshop – Jak se připravit na SEO a zjistíš jak ti SEO pomůže udělat e-shop, který prodává.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.